Klimatizace je velice dobrá investice. Jak vybrat tu správnou?

Během horkých letních dnů jednoznačně oceníte moderní klimatizační systém, který vám zajistí v interiéru příjemnou teplotu, ať už v rodinném domě, nebo komerčních prostorech. V následujících řádcích vám prozradíme, proč byste i vy měli zvážit investici do klimatizace.

Klimatizace je ideální způsob, jak lépe snášet vysoké teploty. Ochlazuje totiž domácnost, udržuje příjemnou teplotu v interiéru a současně se jedná o energeticky úsporné řešení. Montáž klimatizace je výhodná i z toho důvodu, že odvádí ze vzduchu vedle tepla také vlhkost. Horký vzduch je z místností odváděn pryč a nahrazován chladnějším vzduchem. Klimatizační jednotky jsou navíc menší než kdy dříve.

Předtím, než se pustíte do instalace klimatizace, je nezbytné rozhodnout se pro konkrétní model.

Vyměňte staré zařízení za nové

Přestože v rodinném domě už klimatizaci máte, zvažte výměnu, zejména pokud ji používáte už více než deset let. Jestliže je ve vašem hledáčku klimatizace Ostrava, nabízí se vám hned několik možností. Zastaralý systém je s velkou pravděpodobností energeticky náročný, což se potom propíše i na faktuře za elektřinu. S moderním přístrojem můžete tedy ušetřit, protože bude energeticky účinnější.

Klimatizace split a multisplit

Setkáte se hned se dvěma variantami. V nabídce je klimatizace split a multisplit. První zmíněná možnost znamená, že je přístroj rozdělný na dvě samostatné jednotky, které jsou propojené potrubím. Zatímco jedna část je uvnitř budovy, druhá je zase vně. Klimatizace split je nejvíce používaná, a to nejen v domácnostech, ale i komerčních budovách.

Ve větších nemovitostech najde uplatnění klimatizace multisplit, což znamená, že se skládá z jedné venkovní části a až pěti vnitřních. Jednotky tak můžete rozmístit do několika pokojů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *