Jaké druhy garážových vrat existují?

Pokud plánujete vyměnit stávající garážová vrata za moderní model, nabízí se vám hned několik možností. V první řadě je nezbytné zohlednit, jak velkou máte garáž a kolik prostoru se nachází kolem ní. Stejně tak si ujasněte způsob otevírání. V následujících řádcích vám představíme pět základních typů, s nimiž se na současném trhu setkáte.

Vybrat vhodná garážová vrata je docela těžký úkol, a proto byste neměli sáhnout hned po prvním řešení, na které narazíte.

Sekční vrata

Používají se snad nejvíce sekční vrata, která se zasouvají pod strop garáže, a proto nepotřebují mnoho prostoru před vjezdem. Konstrukce je tvořena plechovými lamely, které mohou být i zateplené. Sekční vrata jsou k dostání v několika odstínech, přičemž oblíbené jsou především dekory dřeva. Co se otevírání týče, můžete si vybrat, jestli má být ruční, nebo na dálkové ovládání.

Rolovací vrata

Dalším úsporným provedením jsou rolovací vrata, neboť lamely se rolují na válec umístěný ve stropu. Rolovací vrata jsou vhodná i do menších garáží, kde není kladen velký důraz na tepelnou izolaci. Vzhledem k tomu, že se lamely vyrábí z hliníku, a tím pádem jsou vrata poměrně lehká, jsou dobře přístupná pro zloděje.

Výklopná vrata

Vyznačují se snadnou montáží a nenáročností na stavební úpravy. Výklopná vrata jsou ale náročnější na prostor, protože potřebujete mít dostatek místa před vjezdem, a tak nejsou vhodná úplně všude.

Dvoukřídlá vrata

Zapomenout nemůžeme ani na klasiku, jakou jsou dvoukřídlá vrata. Pro jejich výrobu se používají různé materiály – od dřeva až po plech. Vrata vydrží poměrně dlouho, nicméně pro otevření je žádoucí dostatek místa před vjezdem do garáže.

Posuvná vrata

Závěrem nesmíme zapomenout na posuvná vrata, jež jsou v podstatě podobná jako sekční, ovšem s tím rozdílem, že zajíždí po straně garáže, nikoliv pod strop.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *