Jak snadno provést opravy kanalizace?

Zanesené a nefunkční kanalizační potrubí může být v každé domácnosti a na pozemcích velikým problémem, který je třeba neprodleně řešit. Pakliže se s takovouto potíží zrovna trápíte i vy, pak vězte, že vám odborníci mohou pomoci rychle, a to bez nutnosti náročných výkopových prací.

Výkopy v okolí kanalizační soustavy už nejsou nezbytné

V současné době je stále běžnější provádět opravy kanalizace takzvaným bezvýkopovým způsobem. Při něm nedochází ke složitým stavebním úpravám. Zpravidla se bezvýkopové opravy kanalizace zaměřují na různé ucpávky, potažmo praskliny v potrubí. Využívá se zejména vysokotlaké čištění, výjimkou není ani nainstalování monitorování kanalizace, díky čemuž se poté snadno zjistí, kde je skutečně problém a jakým způsobem se dá konkrétně vyřešit.

Proč se bezvýkopový systém opravy vyplácí?

Opravy kanalizace bez výkopových prací jsou nejen efektivní, ale také vás vyjdou cenově přijatelněji nežli klasický způsob. Není totiž zapotřebí vykopávat zeminu v celé délce potrubí. Monitoringem se zjistí, kde je potrubí ucpané, případně jinak narušené. Vysokotlaké čištění pak dokáže odstranit i ty největší nánosy kalů a dalších částic, jež brání v přirozeném průchodu vody.

Pokud se na vašem pozemku vyskytne problém s kanalizací a chcete opravu provést odbornou firmou, stačí se obrátit na společnost Ibos.cz. Ta vykonává bezvýkopové opravy a monitorování kanalizace pomocí moderních zařízení, přičemž veškeré práce dělají zkušení specialisté. Jsou schopni zkrátit dobu opravných prací na naprosté minimum, aniž by vám přitom rozkopali celý pozemek. Kromě toho zajistí i důkladné vyztužení potrubí speciálním plastovým materiálem tak, aby vše dokonale těsnilo a odpadní kaly se nedostávaly do okolní půdy.

Tradiční způsob, kdy se provádí vykopání zeminy v okolí kanalizace, je nejen časově náročný, ale také drahý. Bezvýkopové opravy kanalizace jsou prokazatelně až o 80 % levnější záležitostí. To je samo o sobě důvodem, proč o této variantě uvažovat. Vždy se provede důkladné monitorování kamerou, následuje odstranění problému a vyčištění pomocí vysokotlakého přístroje.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *