4 rady pro výběr záclon a dalšího bytového textilu

Chcete mít krásně zařízený a upravený interiér, ze kterého dýchá útulná atmosféra na první pohled? V takovém případě jistě oceníte následující 4 rady a doporučení, s jejichž pomocí vyberete přesně ty správné kousky, které zastanou praktickou funkci, a ještě budou skvěle vypadat.

Správné rozměry jsou základ

Hlavně ve chvíli, kdy vybíráte záclony nebo závěsy, jsou správné rozměry naprosto zásadní. Jde nejenom o vhodnou výšku, ale také šířku. Ideální hotové záclony by totiž měly být o něco širší v porovnání s oknem, aby bylo možné dosáhnout jemného nařasení látky. Co se týká délky, je už jenom na vás, jestli hledáte splývavé záclony přes celé okno, nebo jenom malé jako dekoraci pro horní část.

Na designu záleží

Záclony a závěsy představují velký kousek bytového textilu a jsou poměrně výrazným prvkem, takže dokážou značně proměnit vzhled celého pokoje. U závěsů si tak dejte záležet při výběru barvy. Zvolit můžete jemné odstíny, které budou doplňovat stávající vybavení, ale klidně i více kontrastní tmavší barvy, se kterými vytvoříte elegantní detail v pokoji.

Nezapomínejte na detaily

A protože bytový textil nejsou jenom velké kusy vybavení, ale i malé prvky a drobnosti, nezapomínejte vyladit i detaily. Jde o ubrusy, nové utěrky, přehozy, povlečení a další zdánlivé maličkosti, které však společně dokážou doladit a doplnit další věci v místnosti a dotvořit útulný dojem. Při výběru si opět hlídejte rozměry a nezapomínejte vzájemně sladit jednotlivé prvky.

Nebojte se nakupovat bytový textil na internetu

A kde bytový textil pořídíte rychle a za skvělé ceny? Přeci na internetu. Stačí si najít vhodný e-shop, jakým je například Dante.cz, a následně se pustit do výběru toho správného kousku. Díky široké nabídce však budete s výsledkem jistě spokojeni a s trochou štěstí narazíte i na cenově výhodné vybavení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *