Spíte v noci za úplné tmy?

Většina lidí spí v noci, ale bohužel nevědomky neusínají za úplné tmy; když nemluvím o extrémech: usínání při zapnuté televizi, s mobilem v ruce nebo při rozsvícené lampičce. Při spánku většinou vnímají světlo z pouličního osvětlení, které dopadá do ložnice. To je však chyba, protože světlo při spánku má negativní vliv na lidské zdraví a psychiku. Abychom docílili kvalitních podmínek pro spánek, musí přijít ke slovu stínící technika.

Proč je ideální spát ve tmě?

Spát při tlumeném osvětlení má na lidské tělo negativní vliv. Tma je totiž signálem pro mozek, že je čas spánku a regenerace. Podle výzkumů se v noci v těle zvyšuje hladina hormonu, který je nazýván melatonin, a jež je potřebný pro hluboký spánek. Tento spánkový hormon se však tvoří, pouze pokud spíte v naprosté tmě. Jestliže má lidské tělo světlo i během noci, generuje hormonu méně a regenerační proces neproběhne v plné míře. Tma ve spánku, resp. kvalitní odpočinek, má vliv nejen na psychiku, zdraví, ale také na krásu. Nekvalitní spánek se tak může projevit únavou, migrénou, unavenou pletí, podrážděností, sníženou odolností vůči stresu, ale třeba i tloustnutím. Snížený hladina melatoninu má také vliv na krevní tlak, metabolismus tuků, cukrů a bílkovin, produkci pohlavních hormonů, imunitu, ale i na rychlost stárnutí.

Co nabízí stínící technika pro zkvalitnění spánku?

Nejjednodušším a finančně velmi dostupným řešením pro plynulou regulaci světla je nainstalovat do ložnice otočné vertikální či horizontální vnitřní žaluzie. Kvalitní žaluzie jsou vyrobeny na míru a v nabídce firem najdete obvykle široký sortiment barev, provedení i způsobů jak žaluzie ovládat. Například žaluzie společnosti K-systém dosahují takové kvality, že uspokojí i ty nejnáročnější.

Další možností, jak dosáhnou zatemnění místnosti, je opatřit ložnici interiérovými závěsy, které jsou navíc i vysoce dekorativní. K velmi účinným řešením, „pro docílení tmy“, která zajistí klidný a zdravý spánek, patří také horizontální venkovní žaluzie, jež navíc zamezují i nežádoucímu přehřívání místnosti. Nejúčinnějším a nejluxusnějším způsobem, jak docílit v ložnici tmy, jsou pak exteriérové rolety.

Chcete-li získat o kvalitní stínící technice další informace, obraťte se na společnost K-systém. Stínící technikou se zabývají již od roku 1991 a jejich cílem je dovést ji k dokonalosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *