Dětská hřiště a městský mobiliář dotváří atmosféru města

Které prvky zapříčiní dojem, že se ve městě cítíte příjemně? Zcela jistě je to dostatek zeleně, rozmanité zázemí pro děti čítající multifunkční hřiště a hrací plochy, a v neposlední řadě jsou to relaxační plochy včetně městského mobiliáře.

Když se řekne veřejný prostor

Jedná se o volně přístupná veřejná prostranství určená k obecnému užívání. Mluvíme o parcích, ulicích, chodnících, promenádách, veřejných budovách, náměstích atd. Tento veřejný prostor pojímá značné množství lidí, proto je potřeba, aby byl dobře vybaven městským či parkovým mobiliářem.

Místo pro odpočinek

Městský mobiliář slouží k relaxaci a sociální interakci. Jsou to lavičky, altány, piknikové stoly, oplocení, stojany na kola, odpadkové koše atd. Ideální je, pokud tyto prvky přirozeně splynou s okolním prostředím a nijak ho nenarušují. Co se týká laviček, ty jsou nejčastěji zhotoveny z kombinace dřeva a kovu či betonu, čímž je zajištěna jejich dlouhá životnost.

Aby se děti vyřádily

Neodmyslitelnou součástí veřejného prostoru jsou rovněž dětská hřiště, jejichž provedení se v posledních letech čím dál více zlepšuje. Dbá se hlavně na multifunkčnost, ekologii a bezpečnost. Konkrétně dětská hřiště Berliner Seilfabrik jsou vyrobená z recyklovaných materiálů s úplnou absencí plastových hmot. Pro tuto firmu není životní prostředí lhostejné, proto klade značný důraz na ekologické provedení herních prvků.

Variabilní herní prostor

Hlavním cílem hřiště Berliner Seilfabrik je rozvíjet dětskou motoriku. Toho je dosaženo propracovanými vzájemně sobě kompatibilními herními prvky, kvalitní konstrukcí a všestranností prolézaček. Mezi nejoblíbenější se řadí pyramidy sestavené z lan a klouzaček, na nichž je možné šplhat, houpat se a klouzat. Není žádným problémem vyrobit i hřiště dle vlastního vzoru.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *