Zkuste letos vánoční LED osvětlení promyslet předem jako architekti

Většinou se každý rok zbrkle, až těsně před Vánocemi, vrháme nejen na nákup vánočních dárků, ale i různých dekorací. Mnohdy se nám pak stane, že to venkovní ani nestihneme nainstalovat, a do dalšího roku již zapomeneme, že jej vůbec máme. V interiéru pak osvětlení umísťujeme bez ladu a skladu. Neladí nám barva světel, ani styl dekorací. Pojďte na to letos jinak.

Říjen – ideální měsíc na nákup vánočních dekorací a osvětlení

Jsou ještě kompletně dostupné, takže si máte možnost vybrat ty, které se vám skutečně líbí, a jež jste si naplánovali koupit. Pokud budete chtít v exteriéru udělat parádní světelnou show, je v říjnu ten správný čas na to, abyste vánoční LED osvětlení instalovali a odzkoušeli. Déšť, sníh, mráz nebo dokonce náledí – nic z toho nám totiž instalaci neusnadňuje. A proto je nejlepší se na ni vrhnout v příjemných říjnových dnech. Vychytáte problémy, vše navíc stihnete ještě doladit. Dejte si pozor, aby vás děti nepřistihly při zkoušení světel. Přes den to tolik nevadí, za tmy ano. Nechte jim ten wow efekt, kdy se dům a předzahrádka rozzáří vánočními světelnými dekoracemi, jako překvapení na předsváteční dny.

V interiéru rovněž nenechte nic na náhodě

Podívejte se na osvětlení, které již máte. Staré, klasické, bez LED, nahraďte úsporným s LED. Dolaďte barevnost osvětlení. Běžně se nabízí teplé a studené. Vedle sebe patří vždy dekorace se stejným typem. Nebojte se ani pestrobarevných světel. Kromě osvětlení stromečku si pořiďte různé světelné řetězy a dekorace, které lze umístit na okna, dveře, na schodiště, ale třeba i na vánoční stůl.

Jaké vánoční LED osvětlení pořídit?

Pokud chcete letos konečně pořádně ozářit exteriér, velkým hitem je vánoční osvětlení rampouchy. Prodávají se obvykle bílé a modré. Krásné jsou ale i tehdy, když se kombinují navzájem.

Další zajímavou dekorací, pro venkovní i vnitřní použití, je svítící strom. Napodobuje listnatý stromek a nádherně svítí. Ideální je pořídit si třeba hned dva vedle vstupních dveří. Tento stromek lze využít už i spolu s halloweenskými dekoracemi.

Nezapomeňte na krátké vánoční řetězy. Hodí se třeba do průhledných skleněných mis a váz, na dřevěné podnosy a na stůl. Když se budete chtít pochlubit recepty na vánoční cukroví, které jste letos upekli, servírujte je na těmito řetězy nasvícených tácech.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *