Jak udržet fasádu krásnou? Víme to!

Fasáda chrání zdivo a zároveň se podílí na celkovém estetickém dojmu budovy. I starší dům díky ní může vypadat lépe než kdejaká novostavba, ovšem platí to také opačně. Špinavá fasáda výrazně degraduje vzhled stavby staré byť jen několik let. Lze vůbec docílit toho, aby opět vypadala jako nová? Ať už je vaše bydlení jakkoliv staré, neměli byste zanedbávat pravidelnou péči. Ta spočívá především v čištění od anorganických nečistot a mikroorganismů, ale také v aplikaci ochranných nátěrů.

Jenom voda nestačí

Čištění fasády je náročný proces, který si žádá použití vhodně zvolených prostředků a většinou i profesionální techniky. Velmi efektivní je pískování-tryskání jemným abrazivem. Přístroje na principu tryskání odstraní nečistoty, aniž by poškodily strukturu povrchu. Z tohoto důvodu se používají také při rekonstrukci historických památek, kdy je kladen důraz na šetrné opracování materiálu.

Mobilní pískování má oproti klasickému tryskání podstatnou výhodu. Německý Institut pro bezpečnost práce BIA uvedl, že přístroje TORBO mají až o 95 % nižší prašnost, a jsou proto vhodné i pro práci na frekventovaných místech. Navíc nevyžadují připojení k externím médiím a lze s nimi čistit zdivo i v interiérech.

Jak na graffiti? Opět pomůže písek s vodou

Zmíněné přístroje TORBO nachází využití také při čištění povrchů od graffiti a dalších nečistot, se kterými by si běžné přípravky a technika neporadily. Perfektní výsledky potvrzují i technici s firmy AXIOM REAL. Čištěním fasád se zabývají mnoho let a práci jim usnadňují právě zařízení TORBO.

Fasáda si zaslouží účinnou ochranu

Existuje vůbec způsob, jak fasádu udržet čistou delší dobu? Po odstranění nečistot je vhodné aplikovat vhodně zvolený nátěr. Například hydrofobní, antigraffiti nebo proti plísni. Výběr závisí na konkrétní příčině znečištění. Více se dozvíte na www.tryskani-piskovani-ars.cz.

One thought on “Jak udržet fasádu krásnou? Víme to!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *