Správná péče o židli prodlouží její životnost

I o komponenty v kanceláři nebo doma se musíte starat tak, aby vám co nejdéle vydržely. Podívejte se na tipy, které je dobré vědět pro údržbu kancelářského nábytku. Záleží především na tom, jak často nábytek používáte a z čeho je vyrobený.

Podstatný je materiál

Vždy, když si kupujete nábytek, ať už jakýkoliv, je potřeba dodržovat pokyny, které jsou k němu přiloženy. Ve většině návodů najdete také pokyny k údržbě. I když se to může zdát divné, i o židli je potřeba správně pečovat. Kancelářské židle jsou zatěžovány většinou cca 8 hodin denně, což může časem způsobovat komplikace. Mechanismy, kterými židli ovládáme, se opotřebovávají a proto je potřeba klást důraz na údržbu.

Co vše je potřeba při údržbě židle

Pokud si pořídíme kvalitnější židli, setkáme se s tím, že má různé páčky na nastavení opěradel nebo sedadla. Ty nefunguje jen tak. Například při zvedání židle se opotřebovává píst, který je potřeba občas vlhkým hadrem očistit, aby nedocházelo k zanášení malými částmi. Co je dále potřeba občas udělat?

  • – Dotáhnout šrouby a vruty
  • – Vyčistit a namazat kolečka
  • – Vyvarovat se přímému slunečnímu záření
  • – Pravidelně čistit látkový potah

Šrouby a vruty se často při používání povolují a sluneční záření může krásně barevnou židli „vyšisovat“. Jestliže nejprve správnou židli vybíráte, dejte si pozor na kvalitu, která vám zaručí, že bude dobře postaráno nejen o vaše záda. Podívejte se například, která kancelářská židle akce, vám zaručí jak dobrou kvalitu, tak příznivou cenu. Ne všechno drahé vybavení kanceláře je kvalitní, dát také můžete na kladné reference u jednotlivých výrobců a prodejců. Často tak zjistíte, že nábytek, který jste si vybrali, je sice pěkný na pohled, ale některé komponenty nemusí být podle vašich představ. Už máte také svou židli, která se vám hodí do vašeho osobitého interiéru?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *