Provázkové záclony jsou opět moderní

V posledních několika měsících se do interiérů vrací provázkové záclony, které sluší především větším proskleným plochám. Sice se většinou kombinují s okny, nicméně dokážou nahradit třeba i dveřní závěsy. Zapojte svou fantazii.

Provázkové záclony nejsou záclony v pravém slova smyslu. Spíše by se daly charakterizovat jako dekorační prvek na okna. Vyrábí se z kvalitní viskózy, případně stoprocentního polyesteru. Provázkové záclony se vyznačují dlouhou životností, ovšem je nezbytné se o ně náležitě starat.

Provázková záclona jako netradiční bytový doplněk

Současný trh je rozmanitý a nabízí pestrou škálu možností. Provázkové záclony jsou ideální volbou do soukromých i veřejných interiérů, ale nemusíte je dávat pouze k oknům a dveřím. Pověsíte je třeba i na volnou stěnu, rozdělíte jimi prostor v rodinném domě či bytě, zakryjete pomocí nich schodiště a podobně.

Jestliže nemáte u balkonových dveří síťku proti hmyzu, provázková záclona je vhodnou alternativou, protože odpuzuje obtížný hmyz. Otevřete si tedy balkonové dveře, případně okna, ponechejte v nich provázkovou záclonu a nemusíte se obávat návalu hmyzích nepřátel.

Věšení, praní a údržba

Provázkové záclony jsou opravdu specifické, a to jak po designové stránce, tak i údržbou. Věšení je snadné. Použijete buď poutka a pověsíte tak záclonu na normální záclonovou tyč. Stejně tak můžete záclonu zavěsit na žabky, nebo ji uchytit pomocí tunelu. Při řasení záclony dosáhnete větší hustoty provázků. Čím větší je řasení, tím je však i menší průhled přes záclonu.

Dekorativní záclona je vyrobena z materiálu, jenž se může prát. Problém však nastává v tom, že se provázky snadno zamotají, a potom je opravdu těžké je rozmotat do původního stavu. Jestliže se takové situaci chcete vyhnout, záclonu nejprve přeložte a dejte ji do pracího prášku. Provázky se potom nezamotají.

Portfolio je vskutku pestré. Prodávají se takzvané kusové záclony, jejichž rozměry bývají 90 × 245 cm (šířka × výška), 140 × 250 cm a 110 × 300 cm. Záleží tedy na tom, jak vysoká a široká máte okna či prostor, kam má být záclona zavěšena. Pokud potřebujete záclonu zkrátit, není to problém, nicméně prvně ji pověste, až potom provázky střihejte.

Provázkové záclony jsou prostě trendy

Chcete sáhnout po vskutku kvalitních produktech, které vtisknou místnostem punc ojedinělosti a luxusu? Podívejte se do nabídky internetového obchodu Vesardi.cz, kde najdete efektivní ochranu před ostrým sluncem i hmyzem. Půvabná provázková záclona ozdobí váš interiér a sladíte ji i s ostatními dekorativními prvky v místnosti. Vybrat si můžete z jednobarevných i vícebarevných záclon. Elegancí vynikají záclony zdobené stříbrnou nití či stříbrnou páskou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *