Pračka, která ráda pere pro celou rodinu

Pračka se v rodině zapíná skoro každý den. Z toho důvodu je třeba pečlivě vybrat takovou, která tento každodenní nápor vydrží. Na co se zaměřit při nákupu pračky, a s kterými výrobci neuděláte chybu?

Rozhodněte se pro typ

Při výběru pračky byste v prvé řadě měli zhodnotit prostorové možnosti. Vejde se vám do koupelny standardní pračka s předním plněním v běžném rozměru, nebo dáte přednost verzi „slim“, jejíž hloubka nepřesahuje 50 cm? Je ve vaší koupelně zoufale málo místa? Pak si vyberte z kategorie pračky s horním plněním.

Přihlédněte k parametrům

Vzhledem k tomu, že budete pračku velmi často zapínat, byste měli vybírat ekonomicky úsporný spotřebič. Z toho důvodu volte pračky energetické třídy A+, A++, A+++. Poslední jmenovaná je nejúspornější. Dále by vás měl zajímat objem bubnu. Rodinám je doporučována pračka s bubnem, jenž zvládne vyprat min. 6 kg prádla. Co se týká odstřeďování, čím víc otáček, tím kratší dobu budete prádlo sušit. Proto se rozhodněte pro pračku s min. 1200 otáčkami za minutu.

Funkce, které vám zpříjemní praní

Jednou z nich je odložený start, jenž slouží k tomu, aby pračka začala prát v čase, kdy potřebujete. Tato funkce vám pomůže ušetřit, neboť odložit start na noční hodiny se vyplatí z důvodu využití levnějšího energetického tarifu. Rodina s malými dětmi ocení dětskou pojistku, díky níž není možné otevřít dvířka pračky. Aqua Stop při poruše zabrání úniku vody, a tím případnému vytopení sousedů. Chytrá funkce Fuzzy logic si spočítá, kolik vody je třeba na vyprání vloženého prádla.

Prověřené značky

Automatické pračky s předním plněním můžete pořídit od značek AEG, Beko, Bosch, Electrolux, Indesit a dalších. Maximálně úsporné pračky LG jsou charakteristické efektivním praním prádla různými směry. Pračky Miele se mohou pochlubit zátěžovými testy na životnost, která přesahuje 20 let.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *