Nová zelená úsporám vám vrátí až polovinu nákladů

Pokud jste se rozhodli pro rekonstrukci rodinného domu, při splnění několika základních podmínek si můžete zažádat o vracení části nákladů v rámci programu Nová zelená úsporám.

Dotační program změnil pravidla, a tím pádem mohou majitelé rodinných a bytových domů získat příspěvek ve výši několika milionů korun. Dotace dostanete i v případě, i když si naplánujete přestavbu na několik etap.

Kdo má nárok na dotaci?

Jestliže tedy chystáte renovaci své nemovitosti na území České republiky, tak máte na dotaci z programu Nová zelená úsporám nárok. Vztahuje se na zateplení fasády, výměnu oken a dveří, větrací systém, výměnu starého kotle za ekologičtější model. V neposlední řadě dostanete peníze nazpět i na fotovoltaický systém.

V původním programu měly nárok na dotaci pouze domácnosti, jež prováděly několik zmíněných úprav zároveň. Ovšem pravidla se změnila a v letošním roce Nová zelená úsporám začne spolufinancovat i dílčí úpravy, například když se rozhodnete pouze vyměnit okna a dveře.

Jaké novinky Nová zelená úsporám přináší?

Nová zelená úsporám přináší i několik změn. Příspěvek dostanete také na administrativní a kontrolní úkony, takže na vypracování projektové dokumentace, odborný technický dozor či energetické hodnocení budovy.

Pokud vlastníte rodinný dům, máte právo při jeho rekonstrukci dostat až 50 % z částky, kterou jste vynaložili na výše uvedené úkony, nazpět.

Jestliže jste se rozhodli pro výměnu klasického uhelného kotle za kotel na biomasu, může se vám vrátit až 40 000 korun, stejně tak například u solárních panelů zas 50 000 korun. Snad největší dotace je poskytována na tepelná čerpadla a automatické kotle, přičemž v takovém případě dostanete příspěvek až neuvěřitelných 100 000 korun.


Zajímá vás, jak ušetřit za energie? Potřebujete poradit se zateplením domu, dotacemi nebo třeba s volbou vhodného vytápění? Na webu E.ON Rádce najdete mnoho praktických tipů a triků pro úspory elektřiny a plynu v domácnosti a můžete si zde snadno  domluvit osobní, telefonickou či emailovou konzultaci s energetickým poradcem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *