Jaké jsou noční můry vlastníků bytů a jejich nájemníků?

V oblasti nemovitostí, především v sekci nájmů, jsou dva tábory, nájemníci a majitelé pronajímaných nemovitostí. Dost často se stává, že jeden nadává na druhého. Pravda je taková, že v obou táborech můžete narazit na nespolehlivý protějšek. Nájemníci neplatí a byt zdevastují, majitelé byt neudržují, neopravují a kladou si nesmyslné podmínky. Jak z tohoto začarovaného kruhu ven? Jedna cesta je úmorné i několika měsíční hledání pro obě strany. Druhá cesta zdá se být zajímavější, jde o využití prostředníka. A nemám teď na mysli realitní kancelář.

Novinka na realitním trhu

Služby realitních agentů jsou už nám všem dobře známé, bezpochyby jsou velmi užitečné, nyní se však na trhu realit objevila nová služba, která by měla usnadnit komunikaci především mezi majitelem a nájemníkem. O co se jedná? Koupili jste si nemovitost za účelem pronájmu, jenže v koutku duše se stále obáváte, že vámi zvolený nájemník nebude platit? Pak využijte službu zvanou garantovaný nájem. Pronájem nemovitostí se pro vás rázem stane jednoduchou a výdělečnou činností bez rizika.

Správa nemovitostí včetně hledání nájemníků a prověření jejich bonity je na základě smlouvy úkolem třetí strany, vy se nestaráte o nic, jen inkasujete pravidelný nájem, a to i v případě kdy je byt neobsazen.

Garantovaný nájem bez obav

A je toho mnohem víc. Rozhodnete-li se využít služby garantovaný nájem, odpadnou vám i další starosti s inzercí, přepisem energií či výběrem nájemného. Prostředník se navíc zavazuje k pravidelnému reportu, který obsahuje i fotografie nemovitostí, pojištění bytu a prověření podnájemníka v registru dlužníků. Samozřejmostí je i vrácení nemovitosti v původním stavu.

Věřím, že se vám garantovaný nájem zamlouvá, ale během čtení řádků přemýšlíte, jaká je výše garantovaného nájmu třeba v případě neobsazeného bytu? Vychází se z tzv. tržního nájmu, který určuje stav nemovitosti a lokalita. Garantovaný nájem je po odsouhlasení podmínek rovný tržnímu nájmu bez 15 %.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *