Dámské šaty, díky kterým bude váš outfit na ples jednoduše dokonalý

Dámské šaty jsou v několika případech naprostou nezbytností. Maturitní ples nebo jakákoliv jiná příležitost, která vyžaduje slavnostní róbu, je pro každou dívku či ženu velkou událostí. Většina v dětství snila o tom, že se stane princeznou, a v reálném životě jsou tyto události nejsnadnějším prostředkem k tomu přeměnit pouhý sen na skutečnost. 

Nicméně vybrat dokonale padnoucí a zároveň slušivé plesové šaty není nic jednoduchého. Večer strávený tancem a zábavou je něco, co doopravdy otestuje kvalitu a provedení vašich šatů, a pokud vyberete špatně, může se stát několik nechtěných faux pas. Takové situace nepatří k zážitkům, na které byste rády vzpomínaly. Čemu tedy při výběru plesových šatů věnovat pozornost?

Dámské šaty – Co dělat, aby perfektně padly?

Každá žena by si měla před výběrem těch pravých šatů uvědomit několik věcí, a ujasnit si tak představu ohledně toho, co vlastně bude hledat. 

Jaké šaty chcete? Typickou dlouhou róbu podtrhující vaši ženskost? Hravé minišaty s flitry? Nebo něžné pastelové šaty po kolena? Na druhou stranu se vaše představa o perfektních šatech může lišit od toho, co vám skutečně sluší, proto se před koupí raději s někým poraďte, ale hlavně se při vybírání pokuste řídit následujícími radami.

Mějte představivost

Jak již bylo zmíněno, vždycky je lepší jít do obchodu s jasnou představou toho, co vlastně chcete. Někdy ale obyčejné myšlenkové kresby nestačí a vy se musíte inspirovat šaty, které už na sobě někdo měl. 

Prolistujte si tolik módních časopisů a shlédněte tolik přehlídek a procházek po červeném koberci, kolik potřebujete. Pokud se chcete o trendech dozvědět více, přečtěte si tento článek. Tisíce dolarů na róby slavných celebrit nejspíš mít nebudete, ale určitě se vám získané poznatky budou při výběru hodit. A pokud není střih příliš náročný, vždy se můžete rozhodnout pro zakázkové šití u švadleny.

Projděte co nejvíce obchodů

Ačkoliv se vám může už po návštěvě prvního butiku zdát, že jste našly to pravé, dejte šanci ještě jiným místům. Může vás překvapit, kolik takových perfektních šatů najdete – jedny možná budou ještě lepší, než ty první. A pokud se tak nestane, vždycky se ke své původní volbě můžete vrátit.

Zkoušejte, zkoušejte, zkoušejte 

Tolikrát, kolikrát to bude potřeba. Všechny šaty můžou na ramínkách a figurínách vypadat úchvatně, ale pamatujte, že vaše proporce jsou pravděpodobně jiné. Navíc opakovaným zkoušením můžete odhalit různé nedostatky. Více si o různých druzích šatů můžete přečíst zde.

Nechoďte bez doprovodu

I když je doprovod důležitý hlavně na samotném plese, na vybírání šatů byste také neměla být sama. Nemusí s vámi chodit váš taneční partner, ale jeho roli může nahradit například sourozenec nebo kamarádka. Pravidlem je, že víc hlav víc ví, a to platí i v případě hledání těch perfektních šatů. To, co vám na první pohled může připadat perfektní se k vám možná nehodí tolik, jak byste si přály.

Bez doplňků ani ránu

Každé šaty vyžadují kromě vás ještě jiné ozdoby. Náušnice, náhrdelníky, prsteny, psaníčka, boty, různé detaily… Pokud má dekolt vašich šatů výrazné detaily, například flitry, propracované výšivky nebo krajky, náhrdelník potřebovat nebudete, celkový look by s ním vypadal kýčovitě. 

Psaníčko je dobrý nápad pro každou dámu, která nemá jiné místo, kam by schovala alespoň telefon, peněženku a klíče. Boty, které jsou důležitým prvkem každého večerního outfitu by měly být dost pohodlné na to, abyste v nich mohla tančit celou noc, byly navržené tak, aby nestrhávaly pozornost od vašich šatů a zároveň jste si na nich ani nezlomila nohu. Pro šaty bez ramínek nebo s výstřihem, který vám nedovolí nosit podprsenku, by stála za zmínku podprsenka bez ramínek nebo oboustranná lepicí páska. Obojí zabrání nepříjemnému faux pas. Spolehlivým online prodejcem spodního prádla je například Miorio. 

Pár drobností na závěr

Ať už zvolíte jakékoliv šaty, nezapomeňte na odpovídající líčení. Pokud se chystáte na maturitní ples, ideálnější by bylo spíše jemné líčení, které dá prostor přirozeně mladému vzhledu. 

Jestli se ale chystáte na ples s vážnější tématikou, možná by bylo vhodné zvážit třeba výraznější líčení podobné barvě vašich šatů. Ale nezapomínejte, že nic se nemá přehánět a vaší největší ozdobou je úsměv!

Jaké šaty byste zvolila na maturitní ples? 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *