Čisté linie a dostatek úložného prostoru? Řešením je nábytek na míru!

Tamhle skříňka, tu polička, zde krabice s věcmi a na každém kousku nábytku ještě nějaké bedýnky nebo igelitové tašky schované v prachu a v dostatečné výšce před zraky návštěv? Je jasné, že takové uspořádání vypadá chaoticky, navíc jsou věci uloženy nevhodným způsobem a ve špíně, hůře se také celkově udržuje v takovém bytě pořádek. Co dělat? Jednoznačně prvořadým úkolem je generální úklid a odstranění všech nepotřebností, druhým pak vybavení bytu nábytkem, který splňuje nároky na design i potřebu adekvátních úložných prostor. 

Vytřídit, vyhodit, uklidit

Kde začít? Bezpochyby zařízením dostatku volného času, při generálním úklidu se počítá, že každá místnost zabere přibližně jeden den. Pak už zbývá se jen pustit do práce a začít vyhazovat do pytlů veškeré rozbité nebo neužitečné věci. U nepotřebných, ale funkčních, je na rozmyšlenou, zda se vyplatí je prodat do bazaru, darovat v online tržišti nebo odvézt do některého z charitních nebo sbírkových středisek. U větších spotřebičů nebo kusů nábytku se vyplatí darovat za odvoz, protože se tím vyřeší i případná likvidace daného kousku. 

Čisté linie a variabilita

V každém bytě nebo domě musí být dostatek úložných prostor, které budou potřeba po velkém úklidu. Vhodné je vybavit místnosti nábytkem tak, aby pokoje vypadaly čistě a vzdušně. Lze toho docílit snadno pomocí nábytku na míru, který dodá truhlářství Praha, kde mají více než třicetileté zkušenosti s vybavováním interiérů. Vestavěný nábytek dokonale vyplní nevyužitelná místa pod postelemi nebo dokonce pod stropem, dále niky nebo zádveřní prostory. Kusy na míru nabízí variabilitu, což si lze u starých komod, almar a kredencí jen těžko představit.

Doplňky pro útulnost

Domov ale nedělají jen skříně, je to především místo, kde se žije. Nesmí se tedy zapomenout ani na bytové doplňky, které mohou dodat prostoru lesk a pocit útulnosti. Zejména lampy a různé druhy osvětlení mohou změnit ráz místnosti, obdobně se hodí experimentovat se závěsy a záclonami, případně dalším bytovým textilem. Oblíbené jsou různé plédy nebo polštářky ve stylu patchworku nebo naopak zářivé a moderní geometrické tvary v kombinaci s jasnými barvami. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *