Antigraffiti prostředky pro váš klid a pěkný dům

Nová fasáda a graffiti? To je kombinace, která nedá spát žádnému majiteli rodinného domu či jiné nemovitosti. Nic naštěstí není tak zlé, jak na první pohled vypadá, ani graffiti… Jak se s nimi nejsnáze vypořádat?

Než se sprejeři pustí do práce

Pozornost každého majitele nemovitosti si zaslouží antigraffiti nátěry. A jak postupovat pro opravdu dokonalou ochranu dané plochy? Nejdříve je samozřejmě nezbytné ošetřovanou plochu důkladně očistit, případně ještě zavčas zrenovovat, aby nebyla veškerá práce zbytečná. V případě savých materiálů je třeba nepodcenit impregnační nátěr. Poté následuje aplikace samotného přípravku, který velmi snadno přilne. Většinou je dostačující aplikovat dvě vrstvy nátěru, které samozřejmě musí důkladně zaschnout. Tento antigraffiti nátěr nezabrání sprejerům v jejich působení. Vzniklé graffiti lze však velmi snadno omýt dostatečným množství vody. Vězte, že sprejeři budou zklamaní, když z daného místa budou jejich výtvory opakovaně mizet, a brzy se mu začnou vyhýbat.

Jaké druhy antigraffiti nátěrů jsou dostupné? Volit můžete mezi matným a lesklým antigraffiti nátěrem. Matný nátěr poslouží k ošetření fasád, dřevěných nebo například betonových ploch. Lesklý nátěr lze použít k ochraně karoserií, různých plechových konstrukcí a podobně.

Po řádění sprejerů

Druhou variantu představuje odstraňovač graffiti na zdi, který lze použít na již pomalované plochy. Zde je samozřejmě nutné ošetřit pouze posprejovanou část fasády. Po uplynutí dané doby působení se přípravek spolu s graffiti smyje proudem vody. Jestliže na fasádě zůstanou nějaké stopy po graffiti, lze odstraňovač použít opakovaně. A jak se tato metoda liší od nejrůznějších mechanických způsobů? Různé abrazivní prostředky nebo násilné drhnutí většinou do jisté míry graffiti odstraní, ale často také dojde k nezvratnému narušení čištěného povrchu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *