Jak zvládnout stěhování bez újmy na zdraví? Přečtěte si několik skvělých tipů

Jakmile se řekne stěhování, zřejmě si představíte spoustu krabic, do nichž sbalíte stávající život. Pokud perfektně zvládnete přípravu, potom přestěhování krabic z bodu A do bodu B je hračka. Jestliže však nemáte organizační schopnosti, máme pro vás také řešení, jak si ulehčit práci, nervy a možná i újmy na zdraví.

Sami, nebo stěhovací firma?

V první řadě se před vás staví otázka, zda se obrátit na stěhovací firmu, nebo zvládnout všechno svépomocí. Stěhovací služby nejsou nejlevnější záležitostí, nicméně na druhou stranu dokážou ušetřit spoustu starostí. Jestliže však máte hluboko do kapsy, do stěhování bytů se asi chcete pustit sami, aniž byste oslovovali nějakou firmu. Pokud všechno dokonale naplánujete, nemusíte se obávat žádných komplikací.

Začněte s balením včas

Všechno naskládat do krabic nezvládnete během jednoho dne. I když možná ano, ovšem do krabic byste předměty, oblečení a dokumenty házeli hlava nehlava. Jestliže si však balení důkladně promyslíte a naplánujete, vybalování potom bude radost. Doporučujeme si na krabice si napsat, co obsahují, případně kam patří, například obývací pokoj, ložnice, koupelna a podobně. Při stěhování krabic z automobilu do nového obydlí potom krabice dáte přímo do příslušných místností.

Když si představíte, kolik předmětů máte, možná se vám zatočí i hlava, až nakonec obětujete těch pár tisíc korun na levné stěhování. Stačí do vyhledávání napsat „stěhování levně“ a nabídnou se vám i společnosti, které si neúčtují vesmírně vysoké částky. Zaměřte se také na reference dané stěhovací firmy, protože ne všechny nabídnou to, co od ní očekáváte.

Odborníci na stěhování většinou nabízí stěhování bytů, firem, uměleckých předmětů a těžkých břemen. Přidanou hodnotou je, pokud vám nabídnou likvidaci starého nábytku, jehož se chcete zbavit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *