Zařizujeme předsíň. Jak vybrat botník?

Výběr botníku ovlivňuje celkové zařízení vstupní místnosti. Předsíň by měla být v první řadě zařízena účelně, aby poskytovala dostatečný komfort a pohodlí při chystání se na ven. Jak toho ale dosáhnout? Jedním z předpokladů je výběr správných kusů nábytku. Do této kategorie rozhodně patří i botníky. Existuje několik typů a po přečtení článku zjistíte, jaký by mohl vyhovovat zrovna vám.

Jak máte velkou vstupní místnost?

Prvním parametrem pro výběr nového botníku je volné místo ve vaší předsíni nebo vstupní chodbě. V některých případech se nemusíte omezovat a můžete si pořídit větší botník, do kterého se vám vejdou všechny boty napříč sezónami. U menších interiérů však nezbývá nic jiného, než si vybrat ideální poměr vhodné velikosti a zároveň splnit požadavky na uložení aktuálně potřebného množství bot. Vhodnou variantou jsou například výklopné botníky.

Moderní a stylový botník

Není to ale jenom o tom, abychom měli kam naskládat boty. Záleží také na vzhledu, který by měl ladit k dalšímu vybavení. Závěsné botníky jsou dostupné v různých barevných variantách a stylech, takže si jistě vybere každý. Do malé místnosti se spíše hodí světlejší barvy, ale sáhnout můžete i po dynamickém kontrastu s tmavou barvou. Jde o to, aby celkový výsledek vypadal pěkně.

Praktické místo pro sezení při obouvání bot

Při nazouvání bot je velmi praktické místo pro sezení, abychom se nemuseli složitě ohýbat. Tento problém řeší sedací botník, který je na vrchní straně opatřen polštářem pro sezení. Díky tomu máte po ruce aktuálně nošené boty a pohodlně si je nazujete kdykoliv budete potřebovat. Tyto botníky jsou navíc většinou menší, takže je určitě napasujete i do menších prostor. S pomocí tohoto drobného kusu nábytku hned upravíte využitelnost i vzhled vstupní místnosti do bytu ke své maximální spokojenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *