Zakrývací plachtu potřebuje každý zahrádkář a chalupář

Máte dům se zahradou nebo si nedostatek přírody vynahrazujete aspoň o víkendech na chalupě? Pak by ve vaší zahradní výbavě neměly chybět zakrývací plachty. Udrží v suchu naštípané dřevo, míchačku, ale třeba i auto či krovy při opravě střechy. Proto byste na nich neměli šetřit.

Zakrývací plachty ochraňují před deštěm, sněhem, ale i prachem nebo UV zářením. Využijete je tedy celoročně, a kdybyste je na léto nebo naopak na zimu chtěli schovat, prostě je složíte do malého balíčku, který uskladníte do sklepa, zahradního domku nebo na půdu.

Plachtu místo přístřešku

Zakrývací plachty vám mohou ušetřit spoustu peněz, například když pomocí nich nahradíte přístřešek. Potřebujete schovat auto před nepříznivým počasím? Plachta speciálně na auto to vyřeší. Chcete někam schovat zásoby dřeva? Opět není třeba řešit žádnou kůlnu, plachta s oky postačí. Oky protáhnete provaz a plachtu pořádně utáhnete, vítr ji neodnese.

Vybírejte podle gramáže

Pokud koupíte tu nejlevnější plachtu, spokojeni nebudete. Měli byste vybírat samozřejmě podle rozměrů, avšak také podle gramáže. Plachty s gramáží 50-80 g/m2 využijete tak maximálně na pomocné přikrytí či krátkodobou provizorní ochranu. Toužíte-li po trvalejším řešení, hledejte gramáž kolem 200 g/m2. Taková plachta už něco vydrží, je pevná. Vždycky si čtěte popis, protože vlastnosti se liší podle toho, na jakého výrobce se zaměříte. Například výrobce plachet Plachty Štěpáník prodává varianty, které odolají i kyselinám a alkáliím.

Na některé účely hledejte speciální plachty

Na zakrytí většiny věcí vám bude stačit univerzální plachta. Není to ovšem pravda třeba v případě automobilu, na něj hledejte speciální autoplachtu. Také na bazén se hodí k tomu určené zakrývací plachty. Kdyby se vám nakonec zdálo, že vám žádná plachta z nabízených nevyhovuje, je tady i varianta nechat si ji zhotovit na míru. U Plachty Štěpáník je to možné.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *