Jak vybrat perský koberec, abyste neprohloupili?

Pokud přemýšlíte nad orientálním kobercem, máte určitě z čeho vybírat, nabídka je vskutku rozmanitá, ovšem je nezbytné zaměřit se na kvalitu. Sehnat se totiž dají i levnější varianty, tedy kopie perských koberců, které však nemají tak dlouhou životnost. V následujících řádcích vám prozradíme, jak při výběru postupovat, abyste nekoupili zajíce v pytli od tygra.

Perské koberce mají své počátky už v dobách Perské říše. Zdobí je květy, ptáci a další živočichové. Vzory jsou vskutku elegantní a v pestré barevné škále, přičemž dominujícími odstíny jsou vínová, tmavomodrá a béžová. Věděli jste, že kvalitní perské koberce vás klidně přežijí?

Perský koberec ze 17. století se vydražil za miliony

Dlouhou životnost perských koberců potvrzuje i dražba, která se uskutečnila v roce 2010, kdy se prodal perský koberec ze 17. století za neuvěřitelných 183 milionů korun. Koberec o rozměrech 3,3 na 1,5 metru se i přes své stáří pyšní dokonalými barvami a unikátními listovými a květinovými vzory.

Bohužel, na trhu se najdou i obchodníci prodávající padělky, a proto je důležité připravit se na výběr perského koberce, abyste nekoupili pouze ledajakou kopii.

Jak vybrat správný koberec?

Prvně by vás měl zajímat původ koberce. Setkat se můžete s nepálským, perským, nomádským i pákistánským. Jednotlivé variace se liší barevností a vzorem. Dále byste si měli ujasnit, jakou velikost koberce chcete. Stačí vám nějaký menší jako předložka, nebo byste raději velký do obývacího pokoje?

Důležité je obrátit se na specializovaného a prověřeného prodejce, v jehož nabídce najdete pravé perské koberce. V našich končinách najdete http://www.buchara.cz/ – perské koberce, kde jsou jsou koberce v moderním provedení, ale i staré klasice. V nabídce na vás čekají i koberce designové a hedvábné.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *