Učiňte konec koupání ve špinavé bazénové vodě a pořiďte si filtraci

Dalo by se říci, že život je příliš krátký na to, abyste se koupali ve špinavé vodě. Platí to nejen přímo v koupelně vaší domácnosti, kde by s čistotou vody neměl být díky napojení na centrální přívod až na výjimky žádný problém, ale také o vodě, kterou používáte v bazénu.

Proč vůbec vodu v bazénu čistit?

Špinavá voda v bazénu je nešvarem, jenž vás může vyjít hodně draho. Nejenže musíte měnit vodu daleko častěji, kvůli čemuž razantně stoupají náklady, ale zároveň si zaděláváte na výrazné zdravotní komplikace. Zejména citlivější osoby mívají potíže s vyrážkami po celém těle, hnisáním v oblastech intimních partií, záněty spojivek a středního ucha, atd. V bazénu se totiž rychle množí škodlivé bakterie. Voda navíc po čase začíná vypadat dosti nevzhledně a zapáchá. Kdo by se v takovém bazénu pak chtěl koupat, že?

Písková filtrace – moderní a k přírodě šetrný způsob čištění vody

Přitom stačí poměrně jednoduché a levné řešení – bazénová filtrace. Existuje několik variant zařízení. Pro domácí využití se asi nejvíce hodí takzvaná písková filtrace. Funguje na principu, kdy voda postupně protéká přes náplň zařízení, kterou tvoří křemičitý písek. Jde o přírodní, ekologickou cestu, jak se vyvarovat množení nečistot a špíny ve vodě.

Velkou předností pískové bazénové filtrace je to, že vyžaduje minimální údržbu. V podstatě stačí jednou za cca 5 – 7 dní důkladně proprat písek, po několika sezónách je pak nutné ho zcela vyměnit. Žádné další starosti s tímto typem filtrace do bazénu mít nebudete.

Filtrace patří k příslušenství, která prodávají přímo i někteří výrobci bazénů. Mezi světovou špičku patří už dlouhá léta česká společnost Albixon a.s. Na našem trhu působí od roku 1989. Postupně své služby rozšířila do téměř stovky zemí po celém světě. Více informací o možnostech nákupu bazénů a příslušenství k nim získáte na webových stránkách www.albixon.cz.

One thought on “Učiňte konec koupání ve špinavé bazénové vodě a pořiďte si filtraci

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *