Rodinný dům? Jedině energeticky pasivní

Zvažujete stavbu rodinného domku? Neuvažujte o jiném než tzv. energeticky pasivním. Ušetříte v něm totiž za energii, jejíž cena se nebude snižovat, ale spíše poroste!

Je pravda, že kvalitu jakéhokoliv produktu, a stavby obzvláště, prověří až čas. Já osobně v tzv. pasivním domě žiji již osmým rokem. A mé osobní zkušenosti? Veskrze pozitivní. Zmíněnou energetickou úsporu bych jednoznačně uvedla na první místo. V době, kdy se sousedům valí z komína, já zdaleka nemusím ani škrtnout. V kombinaci s FVE panely, které jsem si nechala instalovat na střechu, se jedná o úsporu téměř stoprocentní.

Úspora až 85 %

Ukažme si ale energetickou nenáročnost pasivních domů v konkrétních číslech. Je prokázáno, že energeticky pasivní domy ve srovnání s domy klasickými ušetří až desetinásobné množství energie. To v celoročním vyúčtování už znamená nezanedbatelnou částku. Úspora může dosáhnout až neuvěřitelných 85 %.

Teplo zůstává v domě

Jak je tak vysoká úspora vůbec možná? Je to prosté. Konstrukce pasivních domů jednoduše zabraňuje tepelným únikům. V energeticky pasivním domě zkrátka netopíte Pánu Bohu do oken. Teplo z něj tedy neuniká, ale naopak v něm zůstává. Klíčem k úspěchu je také maximální zateplení tzv. tepelných mostů stejně jako okna s izolovanými rámy a trojitým zasklením. To všechno již patří k atributům moderního bydlení 21. století.

Pasivní dům na klíč

Pokud jsme vás náležitě navnadili a jste v situaci, kdy se poohlížíte po vlastním bydlení poblíž hlavního města, zvažte developerský projekt Zelený Zlonín, jejž tvoří právě pasivní rodinné domy. Obec Zlonín se nachází pouhých 7 km severozápadně od Prahy. Tyto řadové domy u Prahy, jež na internetu najdete i pod odkazem rodinné domy u Prahy, vás zaujmou na první pohled. Kombinují totiž v sobě jak klasické, tak moderní prvky.

Využijte dotací

Cena pasivních domů projektu Zelený Zlonín vůbec není přemrštěná, přesto ji lze ještě o něco snížit. Na domy je totiž možné čerpat dotaci v rámci programu Nová zelená úsporám. To znamená další nezanedbatelnou úsporu, jež sníží vaši investici do vlastního bydlení na základní minimum. Pasivní domy Zlonín čekají na své obyvatele, proto neváhejte. Rozhodně neprohloupíte. Rodinné domy u Prahy začínají být nedostatkovým zbožím, pasivní novostavby u Prahy obzvláště.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *