Potřebujete rozšířit prostor pro své podníkání? Řešením může být textilní hala

Některé obory podnikání se neobejdou bez krytého prostoru, ať už se jedná o sklady či jízdárnu. Investice do stavby budov bývá pro rozpočet firmy významnou položkou, proto se snažíme najít co nejefektivnější řešení. Moderní materiály mají široké možnosti použití a jednou z nich jsou montované textilní haly.

Možnosti využití

Pomocí textilní haly lze zastřešit prostory libolné velikosti i parametrů. Používají se v zemědělství i výrobě, pro krytí sportovních zařízení i jako hangáry. Montovaná hala od Polak CZ se může propojit s jakoukoli stávající budovou a řešit tak rozšíření prostoru pro podnikání velmi ekonomicky výhodným způsobem.

Materiály a technologie

Jak už název napovídá, opláštění je vyrobeno z odolné technické PES textilie, která je zařazena mezi těžko hořlavé stavební materiály. Nosnou kostrukci haly v profilech O, A nebo U tvoří lehké příhradové rámy z ocelových trubek, propojované do požadované délky. Protože jsou rámy demontovatelné, je možno celou halu později přesunout na jiné místo a mobilita je tak jednou z hlavních výhod.

Co je nutné pro stavbu

Podmínkou pro stavbu montované haly je vyrovnaný terén, ideální řešení je pak dáno velikostí a účelem, pro který se bude hala využívat. Stejně tak ukotvení větších hal je realizováno dle statického posouzení konkrétních místních podmínek. Ke stavbě textilní haly není za určitých podmínek nutné ani stavební povolení.

Střecha je jen základ

Textilní hala se může stát naprosto plnohodnotným prostorem, protože je možné ji doplnit vším, co  její účel vyžaduje. Doplňkem mohou být vrata v nejrůznější rozměrech a řešeních, odvětrávání i zateplení, osvětlení či třeba síťová okna.

Hlavní výhody textilních hal

Plachtová hala je především jedním z nejrychlejších i nejúspornějších řešení pro zastřešení vašicheho podnikání. Nízké stavební náklady a minimální náklady na údržbu, velká flexibilita prostoru i snadná demontáž a mobilita spolu s relativně malou hmotností ve srovnání s tradičními stavbami a jinými halovými systémy hovoří ve prospěch montované textilní haly.

Zaujala Vás možnost ekonomicky výhodného řešení?

Montované haly od Polak CZ (haly-polak.cz), již využívá mnoho firem u nás i za hranicemi. Podívejte se, jak takové plachtové haly mohou vypadat v praxi. Montované haly Polak CZ využívají například společnosti Geosan Ostrava,  Thimm Service v Chotětově, Vlamax Bystřice, či Integry Automotive ve slovenském Lozornu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *