Kované ploty a brány jsou sázkou na jistotu

Každý, kdo si přeje, aby jeho dům i zahrada vypadaly skvěle, nesmí zapomenout na výběr kvalitního plotu, vstupní a vjezdové brány, které zapadnou do celkové charakteristiky domu. Ne každý plot se hodí k vybrané stavbě, plot musí být nejen hezký, ale je třeba, aby ladil s domem a v neposlední řadě byl funkční.

Nejčastější materiály pro výstavbu plotu

Plastový plot – ma poměrně dlouhou životnost, jeho nevýhodou je nestálost barvy, která po letech na slunci může začít ztrácet barvu a šednout. Renovace barvy je skoro nemožná, bylo by to možné jen za předpokladu, že plot opatříte dekorovanou folií, ale jeho pořizovací cena tak bude několikanásobně vyšší. Nejčastějsi se používá na oplocení zadní či boční části pozemku, před domem se ale zpravidla staví reprezentantivní ploty.

Dřevěný plot – životnost dřevěných plotů je cca 15 až 20 let, záleží na kvalitě použitého dřeva a nátěrů. Nevýhodou je nutná pravidelná údržba, včetně nového nátěru. Dřevěný plot nejčastěji uvidíte u chalup, dřevostaveb či klasických rodinných domů se sedlovou střechou.

Kovaný plot – při správném ošetření povrchové úpravy se jedná v podstatě o ,,nesmrtelný“ plot. Údržba kovových plotů je takřka nulová. Nevýhodou je vyšší pořizovací cena, nicméně odměnou bude nejen estetický, ale i velmi kvalitní plot.

Hlavní přednosti kovaných plotů

Elegantní vzhled je jen pomyslnou třešničkou na dortu. Kvalitně vyrobený kovový plot může mít nepřeberné množství povrchových úprav, budete mít tedy jistotu, že zapadne do stylu vaši stavby. Další velkou výhodou je jeho dlouhá, bezúdržbová živostnost, kované ploty vydrží až desítky let.

Plotem to nekončí

Když vybíráte plot, musíte myslet i na vstupní branku a ve většině případech i vjezdovou bránu, ani tady svůj výběr nepodceňujte. Pokud máte hodně prostoru, můžete zvolit křídlovou kovanou bránu, pokud máte ale úzký pozemek, volte posuvnou bránu, která je vhodná především do míst, kde není dostatek místa. V tomto případě můžete vybírat z teleskopických vjezdových bran nebo samonosných vjezdových bran (ty se používají nejčastěji v případech, kdy už máte hotovou příjezdovou cestu). Pokud vás kované ploty a brány zaujaly a chtěli byste se dozvědět více, můžete se podívat například na web: http://www.kovane-ploty.net, kde naleznete mnoho zajímavých informací.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *