Kámen v exteriéru i interiéru

Kámen je odpradávna výjimečným stavebním i obkladovým materiálem. Jeho použití je opravdu široké. Své uplatnění najde na venkovní fasádě stejně jako v koupelně. A nejenom tam.

Až byste se divili, kde všude můžete tento ryze přírodní materiál použít. A jak dobře tam bude vypadat.

Punc originality a luxusu

Stavebníci kámen odedávna používali především z ryze praktických důvodů. Vydrží totiž tzv. na věky. V posledních letech se ale k tomuto hledisku přidává i stanovisko estetické. Kámen opravdu dobře vypadá. Kamenná podlaha, dlažba, kamenné obklady, vany, umyvadla, ale třeba jediná kamenná mísa na stole. To vše dokáže interiéru dodat punc luxusu a originality.

Obkladový kámen

Velmi luxusně působí například obkladový kámenNajčastěji se s ním setkáváme na fasádách, soklech, plotech, opěrných zídkách, venkovních krbech, altánech, či sloupech. Kamenem ale můžete obložit vchodové dveře i okna, fantazii se meze rozhodně nekladou. Velmi praktické a snadno aplikovatelné se ukazují například obkladové pásky na fasádu. Ty můžete použít přímo na zateplenou fasádu, ale i na jiné stavební prvky, jako jsou sloupy, sokly, krby či okna.

Kámen v interiéru

Široké je ale i jeho použití v interiéru. Kámen si tak nachází cestu do obývacích pokojů, kuchyní a jídelen, koupelen, ložnic, hal, na schodiště, do barů i vnitřních krbů. Téměř nerozbitné bývají kamenné kuchyňské desky, koupelnám sluší kamenné obklady i dlažba, pořídit si ale můžete třeba kamennou vanu. Stačí si jen vybrat místo, které byste chtěli obložit a nechat za sebe pracovat odborníky.

V interiéru kámen aplikujte parciálně

Kámen má jednu úžasnou vlastnost – zatraktivňuje prostory. Používejte ho ale jenom parciálně, tedy třeba na jednu stěnu nebo ještě lépe její část. Divili byste se, co opticky dokáže se stěnou či rohem místnosti udělat třeba jediný pruh kamenné mozaiky. V místnosti najednou vytvoří dramatický kontrast a pozvedne ji na zcela jinou úroveň.

Nakupujte na kamen-donat.cz

A kde výše zmíněné produkty sehnat? Navýsost luxusní kamenné zboží seženete například na http://www.kamen-donat.cz/ Nebo si do svého vyhledávače zadejte pojem kamenné obklady v Praze a z nabídky vyberte ten, který vám nejvíce padne do oka.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *