Efektivní zateplení objektu zajistí maximální úsporu energie

Problematika úspory energií je neustále diskutovanou oblastí. Není se čemu divit, jelikož mnohé domácnosti dokážou doslova vyhazovat peníze oknem. Typickým příkladem budiž vytápění nezateplených objektů, u nichž dochází k maximálním únikům tepla z interiéru. Eliminace těchto problémů přitom není nijak výrazně náročná. Bohatě postačí efektivní zateplení budov. Právě na tento proces se zaměříme v následujících řádcích.

Jaké části domu zateplit?

Odpovědí na tuto otázku může být hned několik. Nejčastěji se realizuje komplexní zateplení celého pláště budovy. Právě přes tenké zdi dokáže utéct velké množství tepla. Jestliže se staví nový objekt, mnohdy už se počítá se silnějším zdivem, takže zateplení ani nebývá zapotřebí. Realizuje se spíše v případě izolace stropů u bungalovů. Stavíte-li patrový objekt, dochází k zateplování krovů, respektive střechy.

Nejčastěji používané typy zateplení

V podstatě se jedná o tři základní druhy zateplení. My si je postupně uvedeme.

Zateplení polystyrenovými deskami

Nejčastější a pravděpodobně nejlevnější systém zateplení objektu. Vyznačuje se vcelku slušnou rychlostí realizace a také minimální cenou. Optimální je hlavně při zateplování pláště budov.

Minerální vata v hlavní roli

Vysoké úspory energií můžete dosáhnout také prostřednictvím zateplení minerální vatou. Ta se uplatňuje hlavně při zateplování krovů a stropních konstrukcí.

Chytrá izolace

Nejmodernější typ izolace krovů a stropů. Hmota se fouká do prostorů, kde nabírá na objemu a vyplní všechna místa, jimiž by mohlo docházet k tepelným únikům.

Uspořit energii lze i jinak

Alternativ je poměrně hodně. Pokud se o nich chcete dozvědět více, využijte E.ON Rádce. Tato bezplatná poradenská služba pojímá jak encyklopedii pojmů, tak různé tipy a triky k úspoře. K dispozici jsou i profesionální energetičtí poradci, kteří pomohou třeba s dotacemi nebo výpočtem energetické náročnosti objektu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *