Dřevěná paleta musí splňovat všechny potřebné normy

Většina lidí si pod názvem dřevěná paleta představí jen několik prkýnek stlučených k sobě, které tvoří praktický celek. Do jisté míry je tomu tak, jenže samotná výroba není ledasjakým procesem. Vzhledem k tomu, že palety se velice často používají k mezinárodní přepravě, je velký důraz kladen hlavně na splnění požadovaných norem.

Teprve taková dřevěná paleta má široké a hlavně oficiální užití a může sloužit k uskladnění nebo převozu nejrůznějšího zboží.

Jaká dřevěná paleta je nejpopulárnější? EURO paleta…

Jestliže začnete uvažovat o tom, jaká dřevěná paleta nachází v dopravě, stavebnictví a v průmyslu to největší užití, výsledkem se stane EURO paleta. Ta je totiž pravděpodobně tím nejkomfortnějším a nejpohodlnějším nástrojem pro přepravu libovolných věcí.

A právě i kvůli tomu je na tyto produkty kladen velký důraz z pohledu norem. Rozměry takové EURO palety musí být 800 x 1 200 mm. Nosnost je následně stanovena na hodnotě 1 500 Kg. Teprve tyto výrobky splňují odpovídající požadavky na bezpečnost, manipulovatelnost a dlouhou životnost.

Dřevěná paleta s označením EUR je dalo by se říci jedním z nejkvalitnějších přepravních nástrojů svého druhu.

Výkup palet – způsob, jak se zbavit opotřebovaných palet

Při využívání palet samozřejmě dochází k jejich pozvolnému opotřebení a snižování celkové životnosti, v závislosti na tom, kde a jak je používáte. Pakliže se vám takové nepotřebné palety nahromadí v garáži či kolem domu, určitě je nemusíte hned pálit.

Na současném trhu je velice populární výkup palet, s pomocí kterého můžete za opotřebované palety dostat ještě peníze nazpět. Tyto dřevěné palety jsou následně opraveny a prodávány v horší jakostní třídě nebo dochází k jejich recyklaci. Výkup palet je vhodné realizovat u profesionální společnosti, jež je příslibem adekvátní výkupní ceny.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *