Chcete maximální komfort při bydlení? Poradíme vám, na co se zaměřit!

Někteří lidé se domnívají, že komfortní bydlení je výsadou snobů, kteří dávají na odiv svůj vkus a finanční možnosti. Jenže ve skutečnosti se doma budete cítit příjemněji a komfort je navíc důležitý při relaxaci i při pracovních a dalších kreativních činnostech.

Inteligentní domácnost: harmonická spolupráce jednotlivých prvků

Pokud chcete zvýšit komfort při bydlení, řešením může být chytrá elektroinstalace, která zajistí, že budete moci jednoduše, přehledně a intuitivně ovládat jednotlivé části zapojené v jednom „ekosystému“. V rámci inteligentního bydlení lze propojit osvětlení, regulaci teploty, žaluzie, multimédia, ale také zabezpečení či zavlažování. Systémy a technologie v chytré domácnosti přitom mohou harmonicky spolupracovat.

Moderní dům je možné ovládat opravdu snadno. Jednotlivé prvky lze řídit za pomoci nástěnného ovladače, jenž bývá designově zajímavý, takže dodává interiéru „šmrnc“ sám o sobě. Možností ovšem existuje více. Inteligentní domácnost lze ovládat i za pomoci mobilní aplikace, a to přes mobilní telefon, tablet anebo počítač. Velmi zajímavou možností je také ovládání hlasem, což „zavání“ skutečným komfortem a navíc to zvládne takřka každý člen rodiny, snad vyjma nemluvňat.

Upozorňujeme: řídit inteligentní osvětlení a další prvky domácnosti hlasem lze za pomoci Amazon Alexy, Google Assisant či Apple Siri. Řešení však mohou být různá.

Z výše uvedeného vyplývá, že při ovládání jednotlivých prvků chytré domácnosti nemusíte být vůbec doma. Navíc nedosáhnete pouze maximálního možného komfortu, ale zároveň zvýšíte efektivitu, což bude mít kladný vliv nejen na vaši peněženku, ale také na životní prostředí. Výrazně totiž omezíte plýtvání, které jste si doposud nemuseli ani uvědomovat. A nezanedbatelná je rovněž časová úspora.

Další prvky komfortního a moderního bydlení

Moderní bydlení je charakteristické i svým stylem, který je tvořen jednoduchými tvary a liniemi. Zároveň jsou často využívány materiály jako sklo anebo kov. Jednotlivé prvky přitom vůbec nemusejí vypadat futuristicky, jak by se mohlo zdát, neboť mnozí lidé dávají přednost kombinaci moderního a rustikálního stylu. Pak se totiž v interiéru cítí daleko lépe, a to i díky jistému pocitu návratu k přírodě.

A co nábytek? Aktuálně existuje jednoduché pravidlo – nemělo by ho být moc a měl by být především funkční. Tatam je doba, kdy byly dominantou obývacího pokoje vysoké masivní skříně, které vypadaly všelijak a neoplývaly ani kdovíjakou praktičností. Zaměřte se tedy pouze na opravdu nezbytný nábytek jako gauč, postel, konferenční stolek, úložné prostory apod. Vhodná je přitom kombinace materiálů, tedy např. dřeva se sklem, kovem či plastem.

Doporučujeme: při vytváření moderního bydlení se důkladně zaměřte na výběr osvětlení. To musí být vhodně zvolené do každé místnosti, neboť tam, kde relaxujete, se hodí teplé barvy, zatímco pracovna vyžaduje barvy studené. Nezaměřujte se přitom pouze na centrální osvětlení, ale doplňte jej o stojací či stolní lampy, případně o nástěnná světla. Doplňme, že u chytrého osvětlení lze nastavit barvu a intenzitu světla dle aktuální denní a roční doby, takže světelné podmínky jsou přirozenější.

Nevíte si rady? Pak neváhejte kontaktovat odborníky

Vytvořit si komfortní bydlení můžete při stavbě či rekonstrukci. Musíme ovšem dodat, že ne každý si zvládne zařídit např. inteligentní dům svépomocí. V takovém případě doporučujeme kontaktovat odborníka jako např. bytového architekta, anebo kvalifikovanou firmu. Dnes si navíc není problém prohlédnout vzorové domy, takže budete už předem vědět, zda vám dané řešení vyhovuje, či nikoli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *