3 tipy pro vaši zahradu

Venku se začíná dělat hezky, a tak je nejvyšší čas přemýšlet nejen o vybavení interiéru, ale také o tom, jak si zkrášlíte venkovní prostory. Ať už máte zahradu okolo domu, nebo vlastníte pozemek někde daleko od bytu, kam si chodíte odpočinout, víme, co by na něm nemělo chybět.

Samozřejmě je hlavně na vás, jestli raději zahradničíte, lehnete si do trávy, nebo si na své zahradě postavíte bazén. Nicméně následující tipy ocení všichni.

Vaše oáza klidu

I ten největší pracant si čas od času rád odpočine. Někdo si lehne k dobré knížce, další zavře oči a na dvacet minut si zdřímne na sluníčku. Ať už patříte do jakékoliv skupiny, budou se vám hodit pohodlná zahradní lehátka. Vyberte nějaká snadno přenosná, ať je můžete stěhovat do stínu i na sluníčko podle potřeby.

Pokud se nebojíte větších investic a máte dostatek místa, vybudujte si velkolepější místo k odpočívání – třeba altánek, do nějž umístíte posezení či rovnou nějaký otoman.

Náčiní na přípravu pokrmů

Víte, co k létu neodmyslitelně patří? Možná vás napadnou desítky věcí. A pravděpodobně mezi nimi bude i grilování. Ano, popularita této původem americké zvyklosti u nás stoupá. Na kompaktních přenosných zahradních grilech lze připravit nejen maso, ale také zeleninu a mnoho dalších potravin. Oběd či večeři máte hned vyřešenou. Grilování je navíc spíš mužskou záležitostí, takže maminka si pro jednou odpočine.

Prostředí pro ty nejlepší párty

Od grilování můžeme plynule přejít k letním akcím s přáteli či rodinou. Tyto sešlosti k teplým dnům prostě patří. Jste na ně ale připraveni? A co budete dělat, když začne pršet? Pomůže vám skládací zahradní párty stan. Není to až tak vysoká investice, navíc vám vydrží dlouhá léta. Třeba si ho občas postavíte i pro děti nebo když si budete chtít užít stínu.

Teplé dny už jsou za rohem, tak s vybíráním dlouho neváhejte. Hurá do obchodu, ať si první sluneční paprsky užíváte na lehátku, u grilu či s přáteli pod párty stanem.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *